Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler ülkemizde ilgi görmektedir. Özellikle Meslek Yüksekokulu mezunlarının bu konuda seçim yaptıkları görülmektedir. Lisans tamamlama programları için Türkçe destekli olan bölümler tercih ediliyor. Dil şartlarına yer verilmeden de kayıt olmanız esas alınmaktadır. Bu durum Türk öğrencilerin kısa sürede lisans diplomalarına yer vermelerini sağlamaktadır. YÖK denkliğine yönelik ele alınan lisans diplomaları üzerinden kariyer fırsatlarına yer vermeniz mümkündür. Gerek lisans eğitimi gerekse lisans tamamlama programları için kayıt duyurularını göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için ayrıca iki eğitim seçeneği için de belgeleri hazırlamalısınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuları öğrencilere ifade eden güvenilir kurumların başında geliyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde eğitim dili için de incelemelerinizi yapabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri adına 3 dil seçeneği bulunuyor. Başta Boşnakça ile İngilizce’nin geçerli olduğunu görüyoruz. Ancak Türkçe olarak da sunulan bazı bölümlerin yer alması söz konusudur. Uluslararası Travnik Üniversitesi bu olanaklara yer verdiği için tercih edilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler olarak buradan seçim yapabilirsiniz. İnşaat bölümünü ya da makine alanını seçebilirsiniz. Her iki bölüm için de Türkiye’den doçentlerin katılımı bulunmaktadır. Ünlü profesörler üzerinden Türk öğrencilerin eğitim almaları sağlanıyor. YÖK onayı da alan bu dersler üzerinden bölümlere yönelik lisans diplomanızı alabilir ve hayatına yön verebilirsiniz.

Türkçe destekli  eğitim dilinin mimarlık bölümü adına da sunulduğunu göreceksiniz. Mimarlık için de gerekli ödemeleri yaparak eğitim alabilirsiniz. Buradan da ünlü eğitim görevlilerin Türkçe olarak ders verdikleri görülüyor. Elektrik üzerine de Türkçe destekli eğitim sistemi destekleniyor. Özellikle lisans tamamlama adına bu bölümünde seçildiği bilinmektedir. MYO üzerinden alınan diplomalar ile elektrik bölümüne kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında da %100 Türkçe olan derslerden 2 yıl eğitim alabilirsiniz. Bir diğer bölümün de hukuk olduğunu göreceksiniz. Öyle ki bu bölümün de Türkçe olmas ülkemizden pek çok öğrencinin kayıt olmasını sağlıyor. Çünkü ülkemizde hukuk bölümü için taban puanlar bir hayli yüksektir. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli  eğitim dilinde verilen bölümler için de puan dereceleri göz önünde bulundurulmuyor.

Üniversitenin Haritası