zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi ,Zenica’da üniversite eğitimini devlet okulla Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek yükseköğretimde kalitenin yüksekliği var.

Zenica Üniversite Öğrencilerin Işığı Olmaya Devam Ediyor…

Zenica Üniversite

Bosna Hersek yüksek öğretim için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında metalurji mühendisliği fakültesi olarak kuruldu. Dobroj kantonunda bulunan ve Bosna Hersek üniversiteleri de bulunan bir kurumdur. Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 senesinden itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüyle hizmet vermeye başlayan, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de etkili bir işbirliği içindedir. Sonraki yıllarda Zenica’da üniversite içindeki makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin artması için daha da zenginleştirilmiştir. Savaş sonrası yaşanan dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa projelere imza atan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını sonuna kadar desteklemektedir.

Zenica’da eğitimini devlet okullarında yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan 1994’te ülkenin demokratik oluşum süreci içinde eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları ile ilgili kıyaslama yapıldığında bir devlet üniversitesi statüsüne sahip olduğu için avantajlı olan, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde geliştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik yayınları barındırmakta ve öğrencilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Zenica Üniversitesi ve Yaşam

Bosna Hersek üniversite ücretleri kıyaslamasına gidildiğinde devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline olan, Bosnahersek üniversiteleri Türkiye’de tanınması sayesinde de ülkemizden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzmanlarıyla tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için yol göstermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir bölüm seçeneği sunan üniversite, en köklü ve kapsamlı eğitim veren kurumdur. Bosna hersekte Saraybosna’da verilen dil programlarına yerleştirme imkanlarına, karşılama hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerine kadar tüm öğrencilere pek çok konuda yardım eden
Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunu da düşünmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlamaktadır.

Zenica Üniversite Eğitim Merkezi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan uzman danışmanlık hizmetiyle Zenica Üniversitesi öğrencisi olma imkanına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda zengin bir eğitim imkanı sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Zenica Üniversite Sık Sorulan Sorular

Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek Devlet Yüksek Öğrenim İdaresi kararı ile kurulmuş, 1959-1961 yıllarında kurulmuş ve ilk metalurji mühendisliği kolejidir. Zenica Devlet Üniversitesi, Dobroi Bölgesi'nde yer almaktadır. 2005 yılında Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü kurulmuştur.

Zenica Üniversitesi Bosna-Hersek'te bulunmaktadır ve dünyanın her yerinden öğrenciler Bosna-Hersek'e seyahat etmektedir.

Bosna Hersek Zenica Üniversite Fakülte ve Bölümler;

İktisat Fakültesi Zenica Üniversite

Çalışma alanları: Muhasebe, ekonomi bilimi, İş idaresi

Makine Mühendisliği Fakültesi Zenica Üniversite

Çalışma alanları: Makine Mühendisliği

İslami Pedagoji Fakültesi Zenica Üniversite

Çalışma alanları: Dini eğitim, İslami çalışmalar, Din

Eğitim Fakültesi Zenica Üniversite

Çalışma alanları:

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Öğretmen eğitimi, Modern Diller, Edebiyat, Sanat ve Beşeri Bilimler, Matematik, Eğitim, Bilgisayar Bilimi

Hukuk Fakültesi Zenica Üniversite

Çalışma alanları: Kanun

Politeknik Fakültesi

Çalışma alanları: İnşaat mühendisliği

Metalurji ve Malzeme Bilimi Fakültesi

Çalışma alanları:

Metal Teknikleri, Refah ve Koruyucu Hizmetler, Metalurji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, teknoloji, Mühendislik

Felsefe Fakültesi

Çalışma alanları: Felsefe

Sağlık Fakültesi

Çalışma alanları:Sağlık idaresi, tıp

#zenicaüniversitesi #zenicaüniversitesieğitim #zenicadaeğitimnasıl #zenicaüniversiteeğitimi #zenicaveeurostareğitim #zenicadaeğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!