Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Bosna Hersek'te eğitim görebileceğiniz Saraybosna Üniversitesi başarı oranı yüksek üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Saraybosna Üniversitesi

Köklü tarihi ve öğrenim fakültelerinin geniş kapsamı ile Saraybosna Üniversitesi, kurulduğu 1949 yılından günümüze gelişim göstererek Bosna Hersek’in en büyük üniversitesi haline gelmiştir. Saraybosna Üniversitesi; teknik bilimlerden Hümaniter bilimlere, sosyal bilimlerden teknik bilimlere ve tıptan sanatsal eğitime kadar gerek akademik gerekse de profesyonel anlamda verdiği eğitimle oldukça geniş kapsamlı ve dengeli bir yapıya sahiptir. Saraybosna Üniversitesi Bologna Beyanatına göre; üç veya dört yıllık lisans, bir veya iki yıllık yüksek lisans ve üç yıllık doktora eğitimleri de dahil olmak üzere her yıl toplamda 7 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Ayrıca tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenciler ile birlikte yabancı öğrenciler de toplandığında, üniversitenin bünyesinde yaklaşık olarak 55 bin öğrenci eğitim almaktadır. Bu öğrencilere eğitim veren öğretim görevlisi, doçent ve profesör sayısı ise 1,640’tır.

Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi’nin sunduğu çağdaş eğitimden modern araştırma teknikleri ile birlikte yararlanmak ve Avrupa’nın göbeğinde farklı kültürlerin etkileşimi ile dünya vizyonunu geliştirmek için Eurostar Eğitim Merkezi ile iletişime geçin. Yurtdışı eğitim konusunda profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti veren Eurostar Eğitim Merkezi, başarılı bir kariyer için ilk adım olan üniversite eğitiminizi Avrupa standartlarında almanızı sağlamaktadır.
denkliği bulunan ve aynı zamanda Lizbon Sözleşmesi ile Bologna kriterlerinin de uygulandığı Saraybosna Üniversitesi’ndeki öğretim görevlileri ve personellerin tamamı, Avrupa uyum süreci içerisinde etkili bir role sahiptir. Uyguladığı eğitim reformları ile uluslararası eğitim sektöründe lider bir konuma sahip olan Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek’te yer alan en eski ve köklü üniversitedir.

Diploma denklik tanınması ile yabancı kaynaklı lisans eğitiminin akademik ortamda denklik sağlaması için tüm ücretler bizzat karşılanmaktadır. Saraybosna Üniversitesi’nin sahip olduğu fakültelerde farklı tüzel kişilik faaliyeti uygulandığından, kayıt olunacak bölüme göre başvuru şartları ve kayıt ücretleri de değişiklik göstermektedir. Saraybosna Üniversitesi; Bosna Hersek’in Donji Vakuf, Gorazde, Rosulje, Zvornik, Kurşun, Pridvorci, Magpies, Ustikolina, Soluk ve Hrasnica gibi farklı şehirlerine yayılmış fakültelerinde eğitim vermektedir. Ahlaki açıdan belirli değerlere sahip olan, bireysel ifade özgürlüğüne ve akademik kaliteye değer verilen bir üniversitede okumak isteyen tüm öğrenciler, küresel eğitime katkıda bulunmak isteyen ve bilimsel çalışmaların her geçen gün daha da geniş ölçekte yapıldığı Saraybosna Üniversitesi’ni Eurostar Eğitim Merkezi’nin profesyonel danışmanlığı ile tercih edebilir.

Saraybosna Üniversitesi Eğitim

Avrupa standartların modern eğitim anlayışı ve farklı üniversiteler ile yaptığı işbirliği sayesinde üniversite seçimlerinin öncelikli tercihi olan Saraybosna Üniversitesi imkanlarından Eurostar Eğitim Merkezi danışmanlığı ile yararlanmak, kariyerinize bir adım önde başlamanızı sağlayacaktır. Geçmiş yıllarda aynı tarihi birlikte yaşadığımız Bosna Hersek’in kardeş şehri Saraybosna’da da eğitim imkanları sunduğumuz Saraybosna Üniversitesi’nde din, dil ve ırk ayrımı yapılmayan eğitim anlayışından yararlanmak için Eurostar Eğitim Merkezi’mizden randevu alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi ve Eğitim Gücü

Mesleki eğitim, akademik kurumlar ve enstitüler, araştırma projeleri, eğitim kuruluşlarının birimlerinde doğrudan staj olanakları sunan Saraybosna Üniversitesi, oldukça geniş bir yelpazeye yayılan faaliyet olanakları sunmaktadır. Yayıncılık faaliyetlerinden bilimsel çalışmalara, kamu ve özel sektör için entelektüel hizmet anlayışını benimsemiş güvenlik sertifikası programlarından edebi yayın çalışmalarına kadar birçok faaliyete imza atan Saraybosna Üniversitesi, 2 akademi ve 15 fakültesiyle eğitim vermektedir.
Sırbistan ve Karadağ’da bulunan üniversitelerle oldukça yoğun bir etkileşim içerisinde çalışmalarını sürdüren üniversite, bilimsel araştırma ve öğretim alanlarında diğer üniversitelerle geniş ölçekli bir işbirliği içerisindedir. Hala kapsamlı bir şekilde devam eden Belgrad Üniversitesi işbirliği, Belgrad’ta yer alan diğer üniversiteler ile de aynı titizlikle sürdürülüyor. Saraybosna Üniversitesi ayrıca; Kragujevac, Novi Sad, Podgorica, Priştine, University of Arts ve Niş ile verimliliği her geçen gün artan bir işbirliği içerisindedir. Dünya genelinde Çin ve Güney Amerika’dan 1997-1998 faaliyetleri için özel olarak mesleğinde başarılı tıp uzmanları tutularak, verilen eğitimin uluslararası işbirliği ile üst düzeyde olması sağlanmıştır.

ECTS; Avrupa Kredi Transfer Sistemi(European Credit Transfer System) Nedir?

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLÜMLERİN FİYAT LİSTESİ;

 

BÖLÜM

EĞİTİM DİLİ

HAZIRLIK

LİSANS

TIP

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.000 €

TIP

İNGİLİZCE 7.000 € 7.000 €

ECZACILIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.500 €

DİŞ HEKİMLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.500 €

FİZİK TEDAVİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.200 €

HEMŞİRELİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

FARMAKOLOJİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MEDİKAL SAĞLIK BAKIMI

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

VETERİNERLİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.000 €

MİMARLIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

Sık Sorulan Sorular Saraybosna Üniversitesi

Bosna Hersek‘deki üniversiteler mavi diploma vermektedir. Yurtdışı eğitiminiz çok önemli bir değer taşıyan diplomadır.

KM ya da Konvertibıl olarak özellik taşıyan para birimi Bosna Hersek’in parasal değer birimidir.

 

#saraybosnadaeğitim #saraybosnaeğitimmerkezi #saraybosnadaüniversite #saraybosnadeğitimmodeli #saraybosna #saraybosnabölümler

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!