uluslararası travnik üniversitesi

Uluslarası Travnik Üniversitesi

Bosna Hersek'te eğitim görebileceğiniz Uluslarası Travnik Üniversitesi eğitim bölümleri ve eğitim dili tercihi konusunda sizlerin yanında!

Uluslarası Travnik Üniversitesi Hakkında Her Şey

Uluslarası Travnik Üniversitesi

Saraybosna ile arasında 90 km olan Travnik, Bosna Hersek ülkesinin merkez bölümünde yer alan ve Bosna hersek eğitim sistemi içinde önemli bir konuma sahip olan kentler arasındadır. Merkez Bosna Kantonu’nun başkenti Travnikte eğitim alacak öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kentten çok fazla devlet adamı çıkması nedeniyle “Vezirler Şehri” olarak adlandırılmasından ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından dolayı Travnikte üniversite okumak için yoğun bir talep göstermektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin yapıldığı bu kentte Osmanlıların pek çok cami ve türbe yaptırmasına gönderme yapmak için Travnik’te çekilen resimlerde 40 adet caminin bile görülebileceği söylenmektedir. Bunun dışında Nobel Edebiyat Ödülü almış dünyaca ünlü yazar İvo Andriç de Travnikte eğitim almış ve yaşamıştır.

Uluslarası Travnik Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Travnik, Bosna-Hersek'in kalbinde yer alan ve yaklaşık 20.000 nüfuslu Travnik şehrinin altında küçük bir kasabadır. Travnik, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kuzeyde Vlasiç ve güneyde Vilenica Dağı ile 150 yıllık Bosna eyaletinin başkentiydi.

Bosna Hersek'in en meşhur yemeklerinden biri de hiç şüphesiz adını aldığı köftedir, cevap köftedir. Bu arada Bosna böreklerinin lezzetleri de tüm dünyaya yayılıyor. Travnik'te öğrenciler genellikle çifti tercih eder. Yöresel çorbalardan biri olan Begova Çorbası da olmazsa olmazlardandır.

 

Fakülteler ve Bölümler;

HUKUK FAKÜLTESİ
Hukuk
EKONOMİ FAKÜLTESİ BÖLÜMLERİ
Finans, Muhasebe ve Denetim
Bankacılık ve Sigortacılık
Pazarlama ve Ticaret
Girişimcilik ve Serbet Meslek
Turizm ve Otelcilik
İşletme Ekonomisi
İşletme Yönetimi
İşletme Enformatiği
POLİTEKNİK FAKÜLTESİ
Mimarlık
İnşaat Mühendislik
Makine Mühendislik
Elektrik Mühendislik
Bilgisayar Mühendisliği
Telekomünikasyon
Lojistik
Mühendislik Yönetimi
İş Güvenliği
TRAFİK FAKÜLTESİ
Karayolu ve Kentsel Ulaşım
Trafik Yönetimi
Hava Taşımacılığı
MEDYA ve İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İletişim
Medya ve Gazetecilik
EKOLOJİ FAKÜLTESİ
Uygulama Ekoloji
Çevre Koruma

Uluslararası Travnik üniversiteleri 3+2 180 ECTS ya da 4+1 240 ECTS şeklinde değişen sürelerde eğitim vermekte olduğu gibi, Bosna eğitim sistemi genelinde kabul edilen Slav dili Boşnakçayı kullanmaktadır. Yurtdışında Bosnahersekte okumak isteyen öğrenciler için detaylı bir eğitim olanağı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, toplam 6 fakülte ile eğitim sağlamaktadır. Bosnada mühendislik eğitimi almak isteyenlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile seçebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada eğitim almak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Bosnahersekte mühendislik eğitimi için yapılan başvurularda; yerleşme, oturma izni alımı, danışmanlık ve Bosna eğitim sistemi çalışmaları gibi birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersekte eğitim almak isteyenlere de çözüme yönelik danışmanlık yapmaktadır.

#uluslararasıtravniküniversitesi #travnikteüniversite #travniküniversitesinerede #travnikteeğitim #travnikyurtdışıeğitim #travnikeğitimfakülteleri

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!