mostar üniversitesi

Mostar Üniversitesi

YÖK denkliği sağlandığı Mostar Üniversitesi eğitim bölümlerinde sizlerde Eurostar aracılığı ile başvuru oluşturmanız yeterli!

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi kurulduğu 11 Şubat 1977 tarihinden itibaren içinde bulunduğu dönemin eğitim anlayışını modern bir şekilde düzenleyerek, bilimsel araştırma personellerinin kalitesini arttırarak ve gelişim süreci için finansal kaynak yaratarak kurumsallaşma yolunda ne kadar yol kat ettiğini herkese göstermiştir. 5500 mt²’lik eğitim ve araştırma alanı olan Mostar üniversitesi, birçok laboratuvar ve derslikten oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisinde bulunan üniversitenin yıllar içerisinde gelişme sürecine uygun bir şekilde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve çağdaş bir yemekhanesi bulunmaktadır.
1993 yılının Kasım ayından itibaren Mostarda eğitim kalitesini arttırmaya yönelik yeni bir döneme giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim görevlilerinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri öğrencileri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim ile üniversitede kolej seçeneği de bulunmaktadır. Diğer Mostar üniversiteleri ile ortaklaşa öğrenci birlikteleri tarafından düzenlenen organizasyonla, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs, barınma ve sağlık alanlarında yardım yapılmaktadır. Mostar eğitim sürecine yeni başlayan öğrenciler için öğrenci merkezinde; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.
Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de modern bir işbirliği içerisine girilmiştir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içinde seçkin bir konuma sahip olan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği gibi son yılların popüler mesleklerinin bölümleri de bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tüm öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme ve dil eğitimi konusunda profesyonel ve akılcı çözümler sunuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere,Mostardaki üniversiteler arasında modern anlayışı ile fark yaratmış Džemal Bijedić Üniversitesi’nin öğrencisi olarak Avrupa standartlarında bir kalitede yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın kültür sentezi bir kentte okuma imkanı sunuyor.

Sık Sorulan Sorular Mostar Üniversitesi

Üniversitelerin kendi bünyesinde öğrenci yurdu yoktur. Bazı şehirlerde, özel yurt imkânı sunulmaktadır. Öğrenciler, kendi bütçeleri ile ev kiralamaktadır ve ev sahipleri de en uygun fiyatlar konusunda yardımcı olmaktadırlar. Genellikle öğrenci için düzenlenmiş dayalı evler mevcuttur. Merkezi ısıtma sistemi, doğalgaz bulunmaktadır.

Türkiye’deki sigortalar geçerli değildir. Ancak belirli ücret karşılığında, öğrenciler, Bosna’da yıllık sağlık poliçeleri alabilirler; ödemiş oldukları ücretleri ise, özel sigorta şirketlerinden karşılayabilirler. Ortalama bir yıllık özel sağlık sigorta ücreti 50 Euro’ya tekabül edecektir.

Yönetim İşletme Fakültesi Mostar Üniversitesi

Cemal Biyedic Üniversitesi Yönetim İşletme Fakültesi; iki ya da dört yıllık lisans programları ile birlikte ayrıca yüksek lisans ve doktora imkanı da sunmaktadır. Dzemal Bijedic Üniversitesi bünyesinde ekonomi yüksek lisansı ve doktora imkanları bulunduğu gibi ayrıca, iki yıllık bir Džemal Bijedić programını tamamlayan öğrenciler, Ekonomist Yöneticisi programlarını tamamlayarak dört yıllık bir diploma sahibi de olabilir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık ve aracılık imkanları ile Mostar eğitim imkanlarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa ölçekli yükseköğretim ile fark yaratabilirsiniz. Kariyer hedeflerine daha da kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ile Mostardaki üniversiteler, Avrupa kültürünün harmanlandığı bir ortamda öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

Üniversitelerimiz ve Fiyatlama Listesi ile Mostar Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

#mostarüniversitesi #bosnadaeğitim #zenicaüniversitesi #eğitimsistemi #saraybosnaüniversitesi #boşnakçaeğitim #yurtdışıeğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!