Bosna Hersek'te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek yaşam giderleri Türkiye'de harcayacağınızdan farklı değildir. Bosna'da Türkiye'de harcadığınızdan daha az harcayarak daha konforlu..

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Yaşam koşulları diğer ülkelere göre son derece uygun imkanlarla sunulan Bosna’da eğitim görme hakkınızdan faydalanmaya ne dersiniz? Yaşamınızda son derece uygun ödemelerde bulunarak öğrenim hayatınızı anlamlı kılacak olan Avrupa ülkesi fırsatında Bosna’yı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kaliteli lisans bölümleri, doktora ve yüksek lisans imkanları, kültürel çevre, geri ödemeli burs olanakları, motel ya da pansiyonda kalırken cüzi bedel ödeme imkanı ile sizlerin iyi ki Bosna seçmişim diyebileceğiniz üniversite okuma koşulları Bosna Üniversite okuma tercihi ile sizlerle buluşabilmeyi bekliyor. Bosna’da yaşamı gider bakımından öğrencilere uygun seçenekler ile gerçekleştiren ülke öğrenci şehri olabilme yolunda devamlılık elde edebilmeyi sağlamaktadır.

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri: Aylık bir öğrenci için ortalama gider olarak 400- 700 TL arası bir harcamanın makul olduğu kabul edilebilmektedir. Öğrenci çok savurgan olmadığı sürece harcamalarında tutumluluk ile genel ihtiyaçlarını karşıladığında bu miktarı yetirebildiği gibi arttırabilmektedir. Evde kalmak isteyenler için genel olarak 400- 450 TL arası değişen iki kişiye uygun kiralık evler mevcuttur. Yurtta kalmak isteyenler için maksimum 200 TL ödeme yaparak kalınabilecek yurt imkanlarından faydalanma durumları gerçekleştirebilirsiniz. Gider olarak yiyecek ürünlerinde zaman zaman başka ürünlere göre yüksek fiyatlarla karşılaşmalar olsa da öğrencilere uygun yemek yenilebilecek yerler bulunduğundan giderini bilen için fazla harcama yapılmaya ihtiyaç duymayacağınız bir şehirdir Bosna.

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri: Her ülkede olduğu gibi toplu taşıma araçlarını kullanmayı seçenler için uygun fiyatlar ödeyerek ihtiyaç gidermek mümkün olabilecektir. Taksi bile diğer ülkelere oranla kilometre başına cüzi fiyat teklifi ile karşı karşıya kalacağınız fiyat etiketine sahiptir. Yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılarken kendinizi zorlamayacak imkanlar dururken neden daha pahalıyı seçeseniz ki! Türkçe destekli eğitim veriyor olma durumu da Avrupa ülkeleri arasında Bosna’yı çekici kılabilmektedir. Dil sorunu yaşama durumunuzda bu fırsat sayesinde yok olup gidebilmektedir.

Avrupa imkanları arasındaki Avrupa kalitesinde birinci sırada yer alıcı olan diploma edinme koşulu da sizi memnun edebilecektir. Bosna’da değişen bölümlere göre bütçenize uygun lisans bölümüne devam edebilir; yüksek lisans ya da doktora da biraz daha yükselebilen miktarlar ile eğitim hayatınızda aradığınızı bulabilirsiniz.

Bosna Hersek’te Harç Ücretleri: Dikey geçişlerde hukuk için 2000 Euro, mühendislik için 2500 Euro ödemeniz yeterli olacaktır. Doktora eğitimi için 5000 Euro; yüksek lisans için ise 4500 Euro ödeme yaparak kendinizi alan bilgisinde gelmek istediğiniz noktalara eriştirebilme olanakları ile baş başa bırakabilirsiniz. Yaşamınızın en önemli adımı olan akademik kariyer için Bosna’da olmaya ne dersiniz?

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!