Bosna’da Türkçe Eğitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim,Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Travnik üniversitesi adına Yabancı Dilde eğitim için öğrenci kayıt yetkisi olan tek...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı merkezi Uluslararası Travnik üniversitesi adına Yabancı Dil Destekli eğitim için öğrenci kayıt yetkisi olan tek kurumdur. Uluslararası Travnik üniversitesi tek kayıt temsilcisi olarak Bosna Hersek’de Yabancı Dil Destekli lisans yapma fırsatı sunuyoruz. Bosna Hersek ile tarihten gelen bir yakınlık vardır. Bosna hersek halkı Boşnak Müslüman’dır. Bu yüzden Bosnalılar dilleri ve inanışları ile Türklere yakındırlar. Türklerle aynı dili konuşup aynı dini paylaşmışlardır. Bu dilin kendi vatanlarında da kaybolmaması için özen göstermiş ve dili dilini ülkelerinde yaymaya çalışmışlardır.

Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli lisans bölümleri açarak Yabancı Dil bilen öğretmenler ile ders vermiştir. Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Tek yetkili firma Eurostar’dır. Yabancı Dil dersi zorunlu ders kılınmıştır. Üniversitelerin Türkoloji bölümlerinden yüzlerce öğretmen mezun olmuştur. Mezun olan öğretmenler Yabancı Dil bildikleri için daha kolay iş sahası bulabilirler. Ayrıca bu üniversitelerde kalarak dili daha iyi tanıtmaya çalışmışlardır. Üniversitelerin olan diğer bölümlerinde de deneyimli ve özverili profesörler ile Yabancı Dil Destekli dersler verilerek Türk öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmışlardır.

Diğer yurt dışındaki üniversitelerde yabancı diller farklı olduğu için okumak daha zordur. Onların dillerini anlamak ve öğrenmek için harcanan zamanda geçlerin vakitleri kaybolmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek’te kayıt aşamasında da bir zorluk olmadığı için Türk öğrenciler istedikleri bölümleri sınavsız ve koşulsuz girmektedirler. Öğrenciler üniversitelerde ile istedikleri bölümleri seçerek ve Yabancı Dil Destekli eğitimin zorunlu olduğu bir ülkede kendi ülkelerinde gibi yaşayarak eğitimlerini tamamlayabilirler. Türk öğrenciler bu fırsatı kaçırmadan değerlendirmelidir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!